Hakkımızda

MERHABALAR… 
DK Mezat olarak yayın hayatımıza henüz yeni başladık. Fakat daha önce, DOĞAN KOLEKSİYON olarak 2001 yılından bu yana ANKARA’DA Kızılay bölgesinde, Moda Çarşısında hizmet vermekte olup, halen hizmetimiz burada devam etmektedir. 
 
Kuruluş Felsefemiz, koleksiyonculuğu yaymak, geliştirmek, bilgilendirmek ve bu Hobi Kültürünü günümüzden ileriye taşımaktır. Bilinçli koleksiyoncu yetiştirmek ve Tarihimizdeki para ve madalyaları araştırıp, doğru bilgi sunmaktır. Geçmişten günümüze, günümüzden de geleceğe bir ışık tutup bu kültürümüzü nesilden nesle aktarmaktır. Özellikle gençlerin bu konuda bilgilendirilmesi, yetiştirilmesi ve teşvik edilmesi yönünde çalışmalarımız devam etmektedir. Son dönemlerde izlenimlerimiz kendi değerlerine ve Tarihine sahip çıkan genç arkadaşlarımızın, bu konulara eğilip, araştırma yapması bizleri oldukça mutlu etmektedir. 
 
DOĞAN KOLEKSİYON olarak 2006 yılından bu yana 19 tane “Doğan Koleksiyon Para Madalya” adı altında kitap yayınladım. 
Ve halende devam etmekteyim. Bir çok Ulusal Medyada Haber yaptım. TV. Kanallarında yapmış olduğum onlarca Haber yayınlandı. Onlarca Gazete, dergi ve dijital dergilerde makalelerim yayınlandı. Bir çok belgesel yaptım ve yapmaya da devam etmekteyim. 
 
Özellikle Mezat alanımız öne çıkardığımız materyaller, başta Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi kağıt para, madeni para ile Nişan, Madalya ve Madalyonlar olmak üzere, Rozet, Kartpostal, Fotoğraf, Osmanlı ve Cumhuriyet Belgeler “Efemera” Gravür, Ferman, Berat, Hisse senedi, Afiş, Eski teneke oyuncaklar ve Teneke kutular, Mühürler, Eski Biblolar ve Her türlü Antika objelerle hizmet etmeye devam edeceğiz. 
 
Yaklaşık 40 yıl önce başladığım koleksiyon serüvenine, 2001 yılında dükkan açıp, esnaf olarak devam ettim. Etmeye de devam ediyorum. Birçok müzenin açılmasına katkıda bulundum, bazı müzelerin ve Üniversite müzelerinin danışmanlığını yapmaktayım. Ayrıca ANKARA’DA “ATESE” Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Başkanlığına, danışman olarak katkıda bulunmaktayım.  
Doğan Koleksiyon, bünyesinde hem danışmanlık hem de Ekspertizlik hizmetleri yapmaktayız. 
 
Gümüz Dijital ve Elektronik çağı olduğu için bundan sonraki süreçte, Online Müzayedeler ile hizmetimiz devam edecektir. 
Herkese selamlar, keyifli koleksiyonlar dilerim. 
Sağlıklı ve Esen kalın. 
 
DK Mezat 
Necati DOĞAN 
ANKARA